Na jezeru na Manjači završen trening kamp „Banjalučka lasta“. Manifestaciju podržali zvaničnici, a poseban emotivni pečat dali su gosti – djeca sa Kosova i Metohije.
Na jezeru na Manjači danas je, u okviru trening kampa „Banjalučka lasta“, organizovano atraktivno takmičenje u skokovima u vodu. Pored brojnih posjetilaca i ljubitelja adrenalinskih sportova, događaju su prisustvovali predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić, vršilac dužnosti generalnog direktora UKC-a Republike Srpske Nikola Šobot, kao i dragi gosti – djeca sa Kosova i Metohije.
Vrhunac manifestacije bili su skokovi sa platforme visoke čak 17 metara, što je nesvakidašnji prizor koji je banjalučka publika imala priliku da vidi po prvi put.

Minić: „Barijere nam prave uzalud, mi smo jedan narod“
Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da je Manjača ponos Republike Srpske, te da promocija ovako zahtjevne vještine i same države apsolutno zaslužuje podršku institucija. Ipak, najveći utisak na njega ostavio je dolazak djece sa Kosova i Metohije.
„Kod mene u kući je predivna ljepotica sa Kosova, zove se Anđelija, sa mojim je kćerkama. Mislim da je najljepši, najljudskiji dio manifestacije taj da se djeca sa Kosova i Metohije ovdje osjećaju lijepo“, izjavio je Minić.
On je poslao i snažnu poruku jedinstva: „Srbi s obje strane Drine, u Republici Srpskoj i Srbiji, u okviru koje je Kosovo i Metohija, u svakom momentu moraju da znaju da su jedan narod. Iako nam sve vrijeme prave barijere, mi smo mnogo jači sve dok osjećamo da smo jedan narod.“
Viteško takmičenje: Skokovi sa 17 metara rezervisani za profesionalce
Igor Arsenić iz Sportsko-rekreativnog udruženja „Banjalučka lasta“ pojasnio je da je ovogodišnji trening kamp počeo 15. juna i da je okupio 70 mladih ljudi, među kojima je bilo i 35 maloljetnika uzrasta do 17 godina. Dok je kamp bio edukativnog karaktera, današnje finalno takmičenje bilo je rezervisano isključivo za one najspremnije.
- Učesnici kampa: 70 mladih iz cijelog regiona.
- Finalno takmičenje: 15 profesionalnih skakača.
- Visina platforme: 17 metara.
„Ovo takmičenje je viteško i nije za svakoga. Kamp organizujemo već treću godinu i on okuplja mladiće iz cijelog regiona – tu su naši prijatelji iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Slovenije. Od samog početka bilo je puno treninga i discipline. Prezadovoljan sam učesnicima i zahvalio bih roditeljima koji su sa povjerenjem dozvolili djeci da učestvuju“, naglasio je Arsenić.

Promocija hrabrosti, sporta i porodičnih vrijednosti
Podršku ovom sportskom događaju pružio je i v.d. generalnog direktora UKC-a Republike Srpske Nikola Šobot, koji je naglasio višestruki značaj manifestacije za cijelu regiju.
„Ovo je viteška vještina koja zahtijeva i fizičku i mentalnu hrabrost. Ovom manifestacijom promovišu se porodične i sportske vrijednosti, ali se ujedno promoviše i Manjača, i Banjaluka, i Republika Srpska“, ocijenio je Šobot, izrazivši veliko zadovoljstvo što događaju prisustvuju i „braća sa Kosova i Metohije“.
View this post on Instagram


